Türkiye Şampiyonaları

2-3-4 Şubat 2018 Tarihinde İstanbul Aydın Üniversitesinde Gerçekleşecek olan şampiyonaya katılmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ya da Çifte vatandaşlar ve mavi kart sahipleri için sporcunun annesi ve babasının Türk olması gerekmektedir. Türkiye Şampiyonalarında Alt limit Kuralı Yoktur.

Yarışma Takvimi

2-3 Şubat tarihinde FULLMEET powerlifting yarışması ve 2 Şubat tarihinde POWER CURL yarışması düzenlenecektir.                                      2 Şubat tarihinde Yarışacaklar: Bayanlar Tüm sikletler,14-17 yaş tüm sikletler,18-44 yaş ve 45+ yaş gruplarından 52 kg dan 82.5kg ye kadar olan tüm sikletler 82.5kg dahil. Powercurl Kategorisi: Tum yas grupları ve Tüm sikletler.             3 Şubat:Full Meet kategorisi 18-44 yas ve 45+ yas grupları 90,100,110,125,+140 sikletleri.

FULLMEET ; Bu kategoriden yarışacak olan sporcular , Squat , Deadlift ve Bench Press disiplinlerinin üçünden de yarışması gerekmektedir. Sporcunun değerlendirmeye alınması için üç disiplininin de her birinden en az bir geçerli kaldırış yapması gerekmektedir. Aşağıdaki örnek sporcunun kaldırışlarından bench press disiplinin en az bir kaldırışı geçerli olmadığı için , sporcunun yarışmadan elenmesine sebebiyet vermiştir.

ÖRNEK ; Squat : 200 KG – Bench Press : 3 geçersiz kaldırış. – Deadlift : 280 KG

POWER CURL YARIŞMASI ; Bu kategoriden yarışacak olan sporcu yalnızca power curl kategorisinden yarışacaktır. Değerlendirmeye alınması için en az bir kaldırşının geçerli olması gerekmektedir.

4 Şubat tarihinde SINGLE BENCH PRESS yarışması düzenlenecektir.

SINGLE BENCH PRESS ; Bu kategoriden yarışacak olan sporcu yalnızca bench press kategorisinden yarışacaktır. Değerlendirmeye alınması için en az bir kaldırşının geçerli olması gerekmektedir.

4 Şubat tarihinde SINGLE DEADLIFT yarışması düzenlenecektir.

SINGLE DEADLIFT ; Bu kategoriden yarışacak olan sporcu yalnızca deadlift kategorisinden yarışacaktır. Değerlendirmeye alınması için en az bir kaldırşının geçerli olması gerekmektedir.

KATILMAK İÇİN GEREKEN EVRAKLAR

Sporcuların Türkiye Powerlifting Şampiyonasına katılabilmesi için yanında getirmesi gereken evraklar aşağıdaki şekildedir.

Powerlifting derneği üyeleri Türkiye Powerlifting Şampiyonasına herhangi bir yarışma aidatı ödemeden katılabilmektedirler. Powerlifting derneği üyeleri yarışmaya gelirken yanlarında dernek alındı dekontunun aslını , fotokopisini ya da ekran görüntüsünü getirmek mecburiyetindedirler.

Powerlifting derneği üyesi olmayan sporcuların şampiyonaya katılabilmesi için yarışma aidatını powerlifting derneğinin belirtmiş olduğu banka hesabına yatırmaları ve yarışmaya gelirken yanlarında nufüs cüzdanlarını , dekontunun aslını , fotokopisini ya da ekran görüntüsünü getirmek mecburiyetindedirler.

TÜRKİYE POWERLIFTING ŞAMPİYONASI YARIŞMA AİDATLARI ( DERNEK ÜYESİ OLMAYANLAR )

Fullmeet Kategorisi : 230 TL ( Üç farklı kategoride katılım sertifikası alacak (Fullmeet , Single deadlift , Single benchpress ) ve yine üç farklı kategoride’de madalya kazanma şansı olacaktır.

Single Deadlift Kategorisi : 110 TL

Single Bench Press Kategorisi : 110 TL

Power Curl Kategorisi : 110 TL

Not: Birinci kategoriye eklenen her bir branş 60 TL olarak değerlendirilir.

ÖRNEK1: Single deadlift 110 TL + Single bench press (60 TL) = 170 TL

ÖRNEK2: Single bench press 110 TL + Single deadlift (60TL) + Power curl (60TL)

Hesap Bilgilerine Ulaşmak için tıklayınız.

Son başvuru tarihi 19 Ocak 2018 cuma günü saat 17.00 ‘ e kadardır.

Sporcular Powerlifting derneği üyesi olsalar dahi 19 Ocak 2018 cuma gününe kadar derneğinin iletişim bölümünden ulaşıp , yarışmaya katılıp katılmayacağının bilgisini vermekle yükümlüdürler.

NOT :  19 Ocak 2018 Tarihi sonrası yapılacak olan Powerlifting Derneği üyeleri , Türkiye Powerlifting Şampiyonasına dahil edilmeyecektir.

Yarışma kategorilerinin başlangıç saatleri yarışmaya 15 gün kala internet sitemizde yayınlanacaktır.