SPORCUNUN KALDIRDIĞI AĞIRLIĞI TESCİL ETTİRİLMESİ

YARIŞMALARLA (ŞAMPİYONALARLA) İLGİLİ DEĞİLDİR!!!!

Sporcular Squat , Bench Press ve Deadliftteki kaldırışlarını Powerlifting Derneğince Tescil ettirebilmektedirler. Bu tescil yarışmaların dışında Powerlifting Derneğinin merkezinden randevu alınarak , hakemler ve teknik kurul eşliğinde gerçekleşmektedir. Sporcu kaldırmış olduğu ağırlığı tescil ettirdikten sonra sporcuya Powerlifting derneğinin resmi sertifikası verilir.

Ağırlık tescil ettirmenin yaş aralığı 13 yaş ile 60 yaş arasıdır. Sporcular edindikleri sertifika ile Powerlifting derneğinin Türkiye temsilciliğini , elinde bulundurduğu 7 farklı federasyonun avrupa ve dünya şampiyonalarına katılabilecekleri gibi bu sertifika ile Powerlifting derneğinin yurt içinde düzenlediği uluslararası nitelikteki yarışmalara katılabileceklerdir. Bunun için gerekli koşul sporcuların sikletlere göre belirlenmiş olan alt limitlerde ağırlığı kaldırıp tescil ettirmeleri gerekmektedir. Alınan sertifika ile Avrupa ve Dünya şampiyonalarına başvuru süresi 2 yıldır. Powerlifting derneğinin düzenlemiş olduğu yarışmalarda alt limitlerde ağırlık kaldıran ve alt limitleri geçen sporcuların Avrupa ve dünya şampiyonlarına katılabilmeleri için ağırlık tescil ettirme zorunluğu yoktur.

Sporcular bununla beraber kendi rekorlarını tescil ettirmek , kendi gelişimini izleyebilmek , maksimal gücünü yarışma kurallarına göre ölçmek için kaldırdığı ağırlığı tescil ettirebilirler.

TESCİL ETTİRME KURALLARI

Sporcunun tescil ettireceği branşa ait 3 kaldırış hakkı vardır. 1.  Hakkının geçersiz olması durumunda sporcu 2. hakkında açılış kilosunu düşürebilir ( Yarışmalarda Geçerli Değildir.) Sporcunun herhangi bir kaldırışı geçersiz ise bir sonraki hakkında , sporcu ağırlık yükseltebilir. üç kaldırışında geçerli olması durumunda sporcuya ekstra dördüncü hak verilir.

Sporcunun tescil esnasında Türkiye rekoru , Avrupa rekoru veya Dünya rekoru kırması durumunda , rekabet ortamı olmadığından dolayı rekor olarak sayılmamaktadır.

BAŞVURU İÇİN GEREKENLER 

  •   Nüfus cüzdan fotokopisi
  • 2 Adet Vesikalık resim ( Son 6 ayda çekilmiş )
  • Ağırlık tescil ettirme ücreti olan 250 tlnin Powerlifting derneği hesabına yatırıldığına dair banka dekontu.

Ağırlığını tescil ettirmek isteyen sporcular randevu için 0539-777-86-10 numaraları whatsapp hattından saat 11.00 ile 21.00 arası derneğimize ulaşabilirler.

Hesap bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.